Telewizyjka.pl


POLSAT online

Inne kanały z kategorii Ogólne:
TVP 1    TVP 2    TVN    TVN 7    TV 4   

Pierwszy polski kanał komercyjny, który otrzymał koncesję na ogólnopolskie nadawanie. Kanał należący do Telewizji Polsat swoje nadawanie rozpoczął 5 grudnia 1992 roku. Poczatkowo stacja nadawała z Holandii ze studia Hilversum, gdyż tylko w taki sposób mogła dotrzeć do polskich widzów. Po otrzymaniu od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na nadawanie naziemne w Polsce w roku 1993 i koncesję na ogólnopolską telewizję komercyjną w roku 1994 Polsat przełamał monopol Telewizji Polskiej na ogólnopolskie nadawanie naziemne. Początkowo stacja emitowała swoje programy w dwóch blokach popołudniowym i nocnym, po cztery godziny dziennie. Obecnie nadaje całodobowo, oprócz jednego dnia w miesiącu (o godzinie 1:00 z powodu przerwy technicznej nastepuje zakończenie programu). Polsat można było odbierać poprzez nadajniki naziemne, oraz dekodery Cyfrowego Polsatu. W lipcu 2013 roku stacja wyłączyła swoje naziemne nadajniki analogowe i odbierać ją można poprzez: cyfrowe nadajniki naziemne (DVB-T), cyfrowe platformy satelitarne (Cyfrowy Polsat, NC+, Orange Tv), oraz w sieciach kablowych. Stacja w swojej ramówce nadaje nastepujące programy:
Programy informacyjne: Wydarzenia, Sport, Pogoda.
Magazyny telewizyjne: Ewa gotuje, Interwencja, Magazyn sportowy, Państwo w państwie.
Programy rozrywkowe: Must Be the Music. Tylko muzyka, Taniec z gwiazdami, Twoja twarz brzmi znajomo.
Seriale telewizyjne: Hotel 52, Pierwsza miłość, Przyjaciółki, Dlaczego ja?, Malanowski i partnerzy, Nieprawdopodobne, a jednak, Pamiętniki z wakacji, Trudne sprawy, Zdrady.
Talk-show: Kuba Wojewódzki. Transmisje sportowe: mecze reprezentacji polski (lata 2014-2017), mecze polskich siatkarzy i siatkarek, gale KSW, walki bokserskie. Stacja wyemituje również kwalifikacje i turnieje EURO 2016, oraz eliminacje do Mundialu 2018 w Rosji. Niektóre transmisje stacja nadaje poprzez Pay-per-view.

Strona Domowa POLSAT
admin@telewizyjka.pl